KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873087
nr 1587 3087
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Oljemålning, Björkar. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:50:00
24/11 19:07:26
6/12 20:30:49
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås